Περιγραφή
CVI INOX 10-20 T - κατακόρυφη βιομηχανική φυγοκεντρική αντλία από ανοξείδωτο χάλυβα,
Η CVI 10-20 T INOX της IPRO είναι μια κατακόρυφη πολυβάθμια φυγοκεντρική αντλία με διάταξη συνδέσεων in-line, σχεδιασμένη για ακριβή επιλογή του σημείου λειτουργίας σε εγκαταστάσεις που απαιτούν επαναλαμβανόμενη παροχή και χαμηλό επίπεδο θορύβου. Η πτερωτή, ο διαχύτης και όλα τα υδραυλικά εξαρτήματα που έρχονται σε επαφή με το μέσο είναι κατασκευασμένα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304, ενώ ο τριφασικός κινητήρας κατηγορίας απόδοσης IE3 εξασφαλίζει συμμόρφωση με τις ισχύουσες απαιτήσεις ενεργειακής απόδοσης για βιομηχανικούς κινητήρες. Η κατασκευή in-line επιτρέπει την απευθείας τοποθέτηση στον άξονα του αγωγού, χωρίς να απαιτείται επανασχεδιασμός της εγκατάστασης.
Για ποιους προορίζεται
- Μεσαίες και μεγάλες πολυκατοικίες, ξενοδοχεία - η παροχή της τάξης των 167 l/min επιτρέπει την εξυπηρέτηση κτιρίου με αρκετές δεκάδες διαμερίσματα ή ξενοδοχείου μεσαίου μεγέθους.
- Εγκαταστάτες πιεστικών συγκροτημάτων οικισμών - η αντλία είναι κατάλληλη ως κύρια πηγή πίεσης σε μεγαλύτερα πιεστικά συγκροτήματα.
- Μεσαίου μεγέθους βιομηχανικές εγκαταστάσεις - τα κυκλώματα ψύξης, ο βιομηχανικός καθαρισμός και η τροφοδοσία λεβητοστασίων επωφελούνται από τη σταθερή λειτουργία της αντλίας σε αυτή την κλίμακα παροχής.
- Γεωργία μεγαλύτερης κλίμακας - η αντλία εξυπηρετεί την άρδευση εκτεταμένων καλλιεργειών και τις ιχθυοκαλλιέργειες που απαιτούν μεγαλύτερη παροχή.
Εφαρμογές
Η αντλία CVI 10-20 T INOX της IPRO προορίζεται για την άντληση καθαρών, χημικά μη επιθετικών υγρών σε συστήματα παροχής νερού χρήσης - πιεστικά συγκροτήματα οικισμών, πιεστικά συγκροτήματα μεγαλύτερων πολυκατοικιών και ξενοδοχείων. Στο βιομηχανικό περιβάλλον είναι κατάλληλη για κυκλώματα ψύξης, συστήματα κλιματισμού και τροφοδοσία λεβητοστασίων.
Στη γεωργία, η αντλία εξυπηρετεί την άρδευση εκτεταμένων καλλιεργειών και τις ιχθυοκαλλιέργειες, ενώ στον τομέα των υπηρεσιών χρησιμοποιείται σε βιομηχανικά πλυντήρια και πλυντήρια αυτοκινήτων με υψηλές απαιτήσεις σε νερό. Η επιλογή της κατάλληλης έκδοσης απαιτεί να ληφθούν υπόψη τα χαρακτηριστικά NPSH της εγκατάστασης αναρρόφησης, ώστε να αποφευχθεί ο κίνδυνος σπηλαίωσης. Η βιομηχανική αντλία CVI 10-20 T INOX λειτουργεί σε τριφασικό σύστημα.
Χαρακτηριστικά της CVI 10-20 T INOX – κατασκευή και τεχνικά στοιχεία
Η κατασκευή της αντλίας CVI 10-20 T INOX βασίζεται στον ακριβή καταμερισμό των υλικών ανάλογα με τη λειτουργία των επιμέρους στοιχείων. Η κεφαλή και η βάση της αντλίας, ως φέροντα στοιχεία χωρίς άμεση επαφή με το αντλούμενο μέσο, είναι κατασκευασμένες από χυτοσίδηρο ASTM25B, εξασφαλίζοντας την ακαμψία της κατασκευής. Ο άξονας της αντλίας είναι κατασκευασμένος από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 431, που επιλέχθηκε λόγω της υψηλής μηχανικής αντοχής του. Όλα τα υδραυλικά στοιχεία που έρχονται σε επαφή με το μέσο – είσοδος, έξοδος, πτερωτή, διαχύτης, περίβλημα αντλίας, στόμιο κατάθλιψης και κάλυμμα – είναι κατασκευασμένα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304. Ο δακτύλιος λαιμού είναι κατασκευασμένος από PTFE, ενώ οι στεγανοποιήσεις O-ring από EPDM/FKM. Ο μηχανικός στυπιοθλίπτης (καρβίδιο του πυριτίου / καρβίδιο του βολφραμίου / EPDM) προορίζεται για λειτουργία σε εύρος 10–90°C.
Οι κινητήρες που κινούν τις CVI 10-20 T INOX καλύπτουν εύρος ισχύος από 1,1 έως 7,5 kW, ανάλογα με την επιλεγμένη έκδοση μανομετρικού ύψους, και ανήκουν στην κλάση απόδοσης IE3, σύμφωνα με τον κανονισμό της ΕΕ για τον οικολογικό σχεδιασμό. Η σύνδεση με φλάντζα κατασκευάζεται σε μέγεθος DN40.
| Ισχύς κινητήρα (kW) | Τροφοδοσία (V) | Κατανάλωση ρεύματος Δ/Y (A) | cos φ | Απόδοση (%) |
|---|---|---|---|---|
| 0,37 | 230 / Y400 | 1,6 / 0,9 | 0,81 | 73,8 |
| 0,55 | 230 / Y400 | 2,1 / 1,2 | 0,82 | 77,8 |
| 0,75 | 230 / Y400 | 2,8 / 1,6 | 0,82 | 80,7 |
| 1,1 | 230 / Y400 | 4,0 / 2,3 | 0,83 | 82,7 |
| 1,5 | 230 / Y400 | 5,3 / 3,0 | 0,84 | 84,2 |
| 2,2 | 230 / Y400 | 7,6 / 4,4 | 0,85 | 85,9 |
| 3 | 230 / Y400 | 9,9 / 5,7 | 0,87 | 87,1 |
| 4 | 400 / Y690 | 7,5 / 4,3 | 0,88 | 88,1 |
| 5,5 | 400 / Y690 | 10,0 / 5,9 | 0,88 | 89,2 |
| 7,5 | 400 / Y690 | 13,5 / 7,8 | 0,88 | 90,1 |
| 11 | 400 / Y690 | 19,6 / 11,3 | 0,89 | 91,2 |
| 15 | 400 / Y690 | 26,5 / 15,3 | 0,89 | 91,9 |
| 18,5 | 400 / Y690 | 32,5 / 18,8 | 0,89 | 92,4 |
Οι τιμές κατανάλωσης ρεύματος επιβεβαιώνονται από τις πινακίδες χαρακτηριστικών και την επαληθευμένη τεκμηρίωση· το cos φ και η απόδοση προέρχονται από την τεχνική τεκμηρίωση κινητήρων κλάσης IE3 και είναι ενδεικτικά.
- Τύπος αντλίας: κατακόρυφη, πολυβάθμια, φυγοκεντρική, διάταξη στομίων in-line
- Τροφοδοσία: 3~230 V / 3~400 V (μοντέλα έως 3 kW) ή 3~400 V / 3~690 V (μοντέλα 4–7,5 kW), 50 Hz
- Κλάση απόδοσης κινητήρα: IE3
- Παροχή: 10 m³/h για ολόκληρη τη σειρά CVI 10
- Κλάση μόνωσης: F
- Βαθμός προστασίας: IP55
- Εύρος θερμοκρασίας αντλούμενου υγρού: -20°C έως 90°C
- Μέγ. θερμοκρασία περιβάλλοντος: 40°C
- Εύρος pH υγρού: 3–9
- Μέγ. πίεση λειτουργίας: 22 bar
- Σύνδεση με φλάντζα: DN40
- Ταχύτητα περιστροφής: 2900 σ.α.λ.
IPRO – 36 μήνες (3 χρόνια) εγγύηση κατασκευαστή. Η Dambat παρέχει τεχνική υποστήριξη κατά τη διάρκεια και μετά τη λήξη της εγγύησης.
Dambat – αξιόπιστος κατασκευαστής αντλιών και υδροτεχνικού εξοπλισμού με πιστοποιήσεις ποιότητας.
Συχνές ερωτήσεις (FAQ) – κατακόρυφη αντλία CVI 10-20 T INOX
Για ποιες βιομηχανικές εφαρμογές είναι κατάλληλη η αντλία CVI 10-20 T INOX;
Η αντλία CVI 10-20 T INOX της IPRO χρησιμοποιείται σε κυκλωματικά συστήματα υψηλής πίεσης, συστήματα κλιματισμού και ψύξης, πυροσβεστικά συστήματα, τροφοδοσία λεβητοστασίων και συστήματα παροχής οικιακού νερού.
Γιατί η κεφαλή και η βάση της αντλίας CVI 10-20 T INOX είναι κατασκευασμένες από χυτοσίδηρο, αφού πρόκειται για αντλία «INOX»;
Η ένδειξη INOX αφορά τα εξαρτήματα που έρχονται σε άμεση επαφή με το αντλούμενο μέσο – την πτερωτή, τον διαχύτη, το σώμα, την είσοδο και την έξοδο – τα οποία είναι κατασκευασμένα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304. Η κεφαλή και η βάση της αντλίας έχουν φέρουσα λειτουργία και δεν έρχονται σε επαφή με το υγρό, γι’ αυτό είναι κατασκευασμένες από χυτοσίδηρο ASTM25B, που εξασφαλίζει την απαιτούμενη ακαμψία της κατασκευής.
Τι είναι η κατηγορία απόδοσης IE3 και γιατί έχει σημασία κατά την επιλογή αντλίας;
Το IE3 είναι κατηγορία ενεργειακής απόδοσης ηλεκτρικών κινητήρων, σύμφωνα με τον κανονισμό της ΕΕ για τον οικολογικό σχεδιασμό. Η υψηλότερη απόδοση συνεπάγεται χαμηλότερο κόστος λειτουργίας σε συνεχή λειτουργία, κάτι που έχει ιδιαίτερη σημασία σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις που λειτουργούν στη λειτουργία S1.
Τι υγρό μπορεί να αντλήσει η CVI 10-20 T INOX;
Η αντλία προορίζεται για καθαρά, χημικά μη επιθετικά υγρά, με θερμοκρασία από -20°C έως 90°C (κατόπιν ειδικής παραγγελίας έως 104°C) και pH στην περιοχή 3–9.
Τι παροχή προσφέρει η αντλία CVI 10-20 T;
Στην αρχή της ονομασίας κάθε μοντέλου της σειράς υπάρχει ένας αριθμός που αντιστοιχεί στην ονομαστική κατηγορία παροχής της αντλίας – στην περίπτωση της CVI 10-20 T είναι 10 m³/h, δηλαδή περίπου 167 l/min. Αυτή η παροχή επιτρέπει την εξυπηρέτηση μεγαλύτερων πολυκατοικιών, ξενοδοχείων και μεσαίου μεγέθους βιομηχανικών εγκαταστάσεων, όμως εξακολουθεί να μην είναι κατάλληλη για μεγάλα εμπορικά συγκροτήματα ή τη βαριά βιομηχανία.
Πού μπορείτε να αγοράσετε την κατακόρυφη αντλία CVI 10-20 T INOX;
Η Dambat δεν πραγματοποιεί απευθείας πωλήσεις. Η αντλία CVI 10-20 T INOX διατίθεται από τους εμπορικούς συνεργάτες μας, καταστήματα ειδών εγκατάστασης και εξουσιοδοτημένους διαδικτυακούς διανομείς.
Καλύπτεται η αντλία CVI 10-20 T INOX της IPRO από εγγύηση κατασκευαστή;
IPRO – 36 μήνες (3 χρόνια) εγγύηση κατασκευαστή. Η Dambat παρέχει τεχνική υποστήριξη κατά τη διάρκεια και μετά τη λήξη της εγγύησης.
- Ανύψωση: 202.0 m,
- Παροχή: 233.0 l/min.,
- Ισχύς: 7.5 kW,
- Τροφοδοσία: 3~400 V,
- Συχνότητα: 50 Hz,
- Κατανάλωση ρεύματος: A,
- Ταχύτητα κινητήρα: 2850 σ.α.λ. ,
- Μέγιστος αριθμός εκκινήσεων ανά 1 ώρα: ,
- Κλάση μόνωσης: F,
- Τρόπος λειτουργίας: συνεχής,
- Βαθμός προστασίας: IP55,
- Σύνδεση: DN40,
- Κατεύθυνση εισόδου/εξόδου: ,
- Θέση λειτουργίας: Κάθετη,
- Ελάχιστη θερμοκρασία υγρού: 10°C,
- Μέγιστη θερμοκρασία υγρού: 90°C,
- Μέγιστη θερμοκρασία περιβάλλοντος: 40°C,
- Εύρος pH: ,
- Διαστάσεις μήκ./ύψ./πλάτ.: cm,
- Βάρος: 93.0 kg,
ΥΛΙΚΑ:
• Περίβλημα κινητήρα: ανοξείδωτος χάλυβας AISI 304,
• Σώμα αναρρόφησης/κατάθλιψης: ανοξείδωτος χάλυβας AISI304,
• Άξονας αντλίας: ανοξείδωτος χάλυβας AISI 431,
• Πτερωτή: ανοξείδωτος χάλυβας AISI 304,
• Διαχύτες: ανοξείδωτος χάλυβας AISI 304,
• Μηχανικός στυπιοθλίπτης με σφράγιση πακέτου για τις βασικές εκδόσεις από +10°C έως 90°C: καρβίδιο του πυριτίου/καρβίδιο του βολφραμίου/EPDM.
CVI INOX 10-20 T - κατακόρυφη βιομηχανική φυγοκεντρική αντλία από ανοξείδωτο χάλυβα,
Η CVI 10-20 T INOX της IPRO είναι μια κατακόρυφη πολυβάθμια φυγοκεντρική αντλία με διάταξη συνδέσεων in-line, σχεδιασμένη για ακριβή επιλογή του σημείου λειτουργίας σε εγκαταστάσεις που απαιτούν επαναλαμβανόμενη παροχή και χαμηλό επίπεδο θορύβου. Η πτερωτή, ο διαχύτης και όλα τα υδραυλικά εξαρτήματα που έρχονται σε επαφή με το μέσο είναι κατασκευασμένα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304, ενώ ο τριφασικός κινητήρας κατηγορίας απόδοσης IE3 εξασφαλίζει συμμόρφωση με τις ισχύουσες απαιτήσεις ενεργειακής απόδοσης για βιομηχανικούς κινητήρες. Η κατασκευή in-line επιτρέπει την απευθείας τοποθέτηση στον άξονα του αγωγού, χωρίς να απαιτείται επανασχεδιασμός της εγκατάστασης.
Για ποιους προορίζεται
- Μεσαίες και μεγάλες πολυκατοικίες, ξενοδοχεία - η παροχή της τάξης των 167 l/min επιτρέπει την εξυπηρέτηση κτιρίου με αρκετές δεκάδες διαμερίσματα ή ξενοδοχείου μεσαίου μεγέθους.
- Εγκαταστάτες πιεστικών συγκροτημάτων οικισμών - η αντλία είναι κατάλληλη ως κύρια πηγή πίεσης σε μεγαλύτερα πιεστικά συγκροτήματα.
- Μεσαίου μεγέθους βιομηχανικές εγκαταστάσεις - τα κυκλώματα ψύξης, ο βιομηχανικός καθαρισμός και η τροφοδοσία λεβητοστασίων επωφελούνται από τη σταθερή λειτουργία της αντλίας σε αυτή την κλίμακα παροχής.
- Γεωργία μεγαλύτερης κλίμακας - η αντλία εξυπηρετεί την άρδευση εκτεταμένων καλλιεργειών και τις ιχθυοκαλλιέργειες που απαιτούν μεγαλύτερη παροχή.
Εφαρμογές
Η αντλία CVI 10-20 T INOX της IPRO προορίζεται για την άντληση καθαρών, χημικά μη επιθετικών υγρών σε συστήματα παροχής νερού χρήσης - πιεστικά συγκροτήματα οικισμών, πιεστικά συγκροτήματα μεγαλύτερων πολυκατοικιών και ξενοδοχείων. Στο βιομηχανικό περιβάλλον είναι κατάλληλη για κυκλώματα ψύξης, συστήματα κλιματισμού και τροφοδοσία λεβητοστασίων.
Στη γεωργία, η αντλία εξυπηρετεί την άρδευση εκτεταμένων καλλιεργειών και τις ιχθυοκαλλιέργειες, ενώ στον τομέα των υπηρεσιών χρησιμοποιείται σε βιομηχανικά πλυντήρια και πλυντήρια αυτοκινήτων με υψηλές απαιτήσεις σε νερό. Η επιλογή της κατάλληλης έκδοσης απαιτεί να ληφθούν υπόψη τα χαρακτηριστικά NPSH της εγκατάστασης αναρρόφησης, ώστε να αποφευχθεί ο κίνδυνος σπηλαίωσης. Η βιομηχανική αντλία CVI 10-20 T INOX λειτουργεί σε τριφασικό σύστημα.
Χαρακτηριστικά της CVI 10-20 T INOX – κατασκευή και τεχνικά στοιχεία
Η κατασκευή της αντλίας CVI 10-20 T INOX βασίζεται στον ακριβή καταμερισμό των υλικών ανάλογα με τη λειτουργία των επιμέρους στοιχείων. Η κεφαλή και η βάση της αντλίας, ως φέροντα στοιχεία χωρίς άμεση επαφή με το αντλούμενο μέσο, είναι κατασκευασμένες από χυτοσίδηρο ASTM25B, εξασφαλίζοντας την ακαμψία της κατασκευής. Ο άξονας της αντλίας είναι κατασκευασμένος από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 431, που επιλέχθηκε λόγω της υψηλής μηχανικής αντοχής του. Όλα τα υδραυλικά στοιχεία που έρχονται σε επαφή με το μέσο – είσοδος, έξοδος, πτερωτή, διαχύτης, περίβλημα αντλίας, στόμιο κατάθλιψης και κάλυμμα – είναι κατασκευασμένα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304. Ο δακτύλιος λαιμού είναι κατασκευασμένος από PTFE, ενώ οι στεγανοποιήσεις O-ring από EPDM/FKM. Ο μηχανικός στυπιοθλίπτης (καρβίδιο του πυριτίου / καρβίδιο του βολφραμίου / EPDM) προορίζεται για λειτουργία σε εύρος 10–90°C.
Οι κινητήρες που κινούν τις CVI 10-20 T INOX καλύπτουν εύρος ισχύος από 1,1 έως 7,5 kW, ανάλογα με την επιλεγμένη έκδοση μανομετρικού ύψους, και ανήκουν στην κλάση απόδοσης IE3, σύμφωνα με τον κανονισμό της ΕΕ για τον οικολογικό σχεδιασμό. Η σύνδεση με φλάντζα κατασκευάζεται σε μέγεθος DN40.
| Ισχύς κινητήρα (kW) | Τροφοδοσία (V) | Κατανάλωση ρεύματος Δ/Y (A) | cos φ | Απόδοση (%) |
|---|---|---|---|---|
| 0,37 | 230 / Y400 | 1,6 / 0,9 | 0,81 | 73,8 |
| 0,55 | 230 / Y400 | 2,1 / 1,2 | 0,82 | 77,8 |
| 0,75 | 230 / Y400 | 2,8 / 1,6 | 0,82 | 80,7 |
| 1,1 | 230 / Y400 | 4,0 / 2,3 | 0,83 | 82,7 |
| 1,5 | 230 / Y400 | 5,3 / 3,0 | 0,84 | 84,2 |
| 2,2 | 230 / Y400 | 7,6 / 4,4 | 0,85 | 85,9 |
| 3 | 230 / Y400 | 9,9 / 5,7 | 0,87 | 87,1 |
| 4 | 400 / Y690 | 7,5 / 4,3 | 0,88 | 88,1 |
| 5,5 | 400 / Y690 | 10,0 / 5,9 | 0,88 | 89,2 |
| 7,5 | 400 / Y690 | 13,5 / 7,8 | 0,88 | 90,1 |
| 11 | 400 / Y690 | 19,6 / 11,3 | 0,89 | 91,2 |
| 15 | 400 / Y690 | 26,5 / 15,3 | 0,89 | 91,9 |
| 18,5 | 400 / Y690 | 32,5 / 18,8 | 0,89 | 92,4 |
Οι τιμές κατανάλωσης ρεύματος επιβεβαιώνονται από τις πινακίδες χαρακτηριστικών και την επαληθευμένη τεκμηρίωση· το cos φ και η απόδοση προέρχονται από την τεχνική τεκμηρίωση κινητήρων κλάσης IE3 και είναι ενδεικτικά.
- Τύπος αντλίας: κατακόρυφη, πολυβάθμια, φυγοκεντρική, διάταξη στομίων in-line
- Τροφοδοσία: 3~230 V / 3~400 V (μοντέλα έως 3 kW) ή 3~400 V / 3~690 V (μοντέλα 4–7,5 kW), 50 Hz
- Κλάση απόδοσης κινητήρα: IE3
- Παροχή: 10 m³/h για ολόκληρη τη σειρά CVI 10
- Κλάση μόνωσης: F
- Βαθμός προστασίας: IP55
- Εύρος θερμοκρασίας αντλούμενου υγρού: -20°C έως 90°C
- Μέγ. θερμοκρασία περιβάλλοντος: 40°C
- Εύρος pH υγρού: 3–9
- Μέγ. πίεση λειτουργίας: 22 bar
- Σύνδεση με φλάντζα: DN40
- Ταχύτητα περιστροφής: 2900 σ.α.λ.
IPRO – 36 μήνες (3 χρόνια) εγγύηση κατασκευαστή. Η Dambat παρέχει τεχνική υποστήριξη κατά τη διάρκεια και μετά τη λήξη της εγγύησης.
Dambat – αξιόπιστος κατασκευαστής αντλιών και υδροτεχνικού εξοπλισμού με πιστοποιήσεις ποιότητας.
Συχνές ερωτήσεις (FAQ) – κατακόρυφη αντλία CVI 10-20 T INOX
Για ποιες βιομηχανικές εφαρμογές είναι κατάλληλη η αντλία CVI 10-20 T INOX;
Η αντλία CVI 10-20 T INOX της IPRO χρησιμοποιείται σε κυκλωματικά συστήματα υψηλής πίεσης, συστήματα κλιματισμού και ψύξης, πυροσβεστικά συστήματα, τροφοδοσία λεβητοστασίων και συστήματα παροχής οικιακού νερού.
Γιατί η κεφαλή και η βάση της αντλίας CVI 10-20 T INOX είναι κατασκευασμένες από χυτοσίδηρο, αφού πρόκειται για αντλία «INOX»;
Η ένδειξη INOX αφορά τα εξαρτήματα που έρχονται σε άμεση επαφή με το αντλούμενο μέσο – την πτερωτή, τον διαχύτη, το σώμα, την είσοδο και την έξοδο – τα οποία είναι κατασκευασμένα από ανοξείδωτο χάλυβα AISI 304. Η κεφαλή και η βάση της αντλίας έχουν φέρουσα λειτουργία και δεν έρχονται σε επαφή με το υγρό, γι’ αυτό είναι κατασκευασμένες από χυτοσίδηρο ASTM25B, που εξασφαλίζει την απαιτούμενη ακαμψία της κατασκευής.
Τι είναι η κατηγορία απόδοσης IE3 και γιατί έχει σημασία κατά την επιλογή αντλίας;
Το IE3 είναι κατηγορία ενεργειακής απόδοσης ηλεκτρικών κινητήρων, σύμφωνα με τον κανονισμό της ΕΕ για τον οικολογικό σχεδιασμό. Η υψηλότερη απόδοση συνεπάγεται χαμηλότερο κόστος λειτουργίας σε συνεχή λειτουργία, κάτι που έχει ιδιαίτερη σημασία σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις που λειτουργούν στη λειτουργία S1.
Τι υγρό μπορεί να αντλήσει η CVI 10-20 T INOX;
Η αντλία προορίζεται για καθαρά, χημικά μη επιθετικά υγρά, με θερμοκρασία από -20°C έως 90°C (κατόπιν ειδικής παραγγελίας έως 104°C) και pH στην περιοχή 3–9.
Τι παροχή προσφέρει η αντλία CVI 10-20 T;
Στην αρχή της ονομασίας κάθε μοντέλου της σειράς υπάρχει ένας αριθμός που αντιστοιχεί στην ονομαστική κατηγορία παροχής της αντλίας – στην περίπτωση της CVI 10-20 T είναι 10 m³/h, δηλαδή περίπου 167 l/min. Αυτή η παροχή επιτρέπει την εξυπηρέτηση μεγαλύτερων πολυκατοικιών, ξενοδοχείων και μεσαίου μεγέθους βιομηχανικών εγκαταστάσεων, όμως εξακολουθεί να μην είναι κατάλληλη για μεγάλα εμπορικά συγκροτήματα ή τη βαριά βιομηχανία.
Πού μπορείτε να αγοράσετε την κατακόρυφη αντλία CVI 10-20 T INOX;
Η Dambat δεν πραγματοποιεί απευθείας πωλήσεις. Η αντλία CVI 10-20 T INOX διατίθεται από τους εμπορικούς συνεργάτες μας, καταστήματα ειδών εγκατάστασης και εξουσιοδοτημένους διαδικτυακούς διανομείς.
Καλύπτεται η αντλία CVI 10-20 T INOX της IPRO από εγγύηση κατασκευαστή;
IPRO – 36 μήνες (3 χρόνια) εγγύηση κατασκευαστή. Η Dambat παρέχει τεχνική υποστήριξη κατά τη διάρκεια και μετά τη λήξη της εγγύησης.


